Genişlik veya Yükseklik Max 30000 cm olabilir

Sanatçı: Nejdet Demirtaş
Lisans Bedeli: 30 TL
Ürün Kodu: G2605188
Ürün Kategorisi: DUVAR KAĞITLARI (Bu ürün aynı zamanda KANVAS TABLO kategorisinde bulunmaktadır)

Eser Adı: Sesli Baskı

Kadına şiddetin evrensel bir sorun olduğu düşüncesinden hareketle projesini gerçekleştiren  Nejdet Demirtaş’ın bu seri içerisinde yer alan bir başka eseri “Sesli Baskı”. Demirtaş, bu eserinde kadının üzerinde egemenliğini bağırarak kurmaya çalışan erkeği ve bunun kıskacında iki elinin arasında sıkışıp kalmış kadını sembolik örnek olarak kullanmıştır. Aynı zamanda da bu sorunun insanların dikkatini çekmesi gereken bir kare olduğunu çarpıcı bir şekilde göstermiştir.

Toplum olarak üzerine eğilmemiz gereken politik ve sosyal meseleleri özel projeler kapsamında su altı dünyasında, kendi kompozisyon teknikleri ve anlatı biçimi ile birer sanat eserine dönüştüren Nejdet Demirtaş’ın eserlerini sizin için sergiliyoruz.  Değerli sanatçımızın eserlerini, Duvardaki Sanat aracılığıyla bir ömür duvarlarınızda ölümsüzleştirebilirsiniz!


NEJDET DEMİRTAŞ HAKKINDA

1983'te amatör olarak fotoğrafçılığa başlayan Nejdet DEMİRTAŞ'ın fotoğraf ile olan hikayesi, 2000 yılında dalmaya başlaması ve su altı fotoğrafları çekmesiyle devam ediyor. O yıllarda yalnızca su altının canlı dünyasını fotoğraflayan Demirtaş, sonraları politik, toplumsal ve sosyal sorunları ele alan projeler oluşturup, su altı dünyasını ve politik fotoğraflarını aynı çatı altında buluşturmayı başarıyor.

Fotoğrafı, bir düşünceyi yansıtma biçimi olarak adlandıran Demirtaş, kendi deyimiyle; hayat ve dünya ile kurduğu bağdaki rahatsızlıklarını dile getirebilmek için fotoğrafın evrenselliğini kullanıyor.Sosyo politik konuları süreklilik içerisinde proje bazlı çalışarak su altı dünyasında fotoğrafa dönüştüren Nejdet Demirtaş, dünya çapında bunu gerçekleştiren tek fotoğrafçı diyebiliriz.

İlk sosyo politik su altı fotoğraf projesine Gezi Parkı eylemlerinde akıllara kazınan 'Kırmızılı Kadın'ın uyarlaması ile başlayan Demirtaş, bugüne kadar Madenciler, Çocuk Gelinler, Dardanel'in Çocukları, Kadına Şiddet, Teknolojik Tutsaklık gibi birbirinden değerli projelere imzasını atmıştır.

Duvar Kağıtları Sertifikalar

Yorum Yap

Siparişini vermiş olduğunuz ürünler en fazla 4 iş günü içerisinde hazırlanıp kargoya verilecektir.