Genişlik veya Yükseklik Max 30000 cm olabilir

Sanatçı: Nejdet Demirtaş
Lisans Bedeli: 30 TL
Ürün Kodu: G2605181
Ürün Kategorisi: DUVAR KAĞITLARI (Bu ürün aynı zamanda KANVAS TABLO kategorisinde bulunmaktadır)

Eser Adı: Atatürk’ten Mektup

“Atatürk’ten Mektup” adlı fotoğrafında tüm yönleri ile oldukça profesyonel bir çalışmayı ortaya koyan Nejdet Demirtaş,   Atatürk’ün en bilindik karelerinden birini konu alarak ve çocukları savaşta olan tüm anneleri temsilen Atatürk’ten gelen mektubu okuyan arkası dönük bir anneyi kullanarak, kompozisyonda derin bir anlam bütünlüğü yakalamayı başarmış.

Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılına özel Nejdet Demirtaş tarafından hazırlanan “Dardanel’in Çocukları” adlı proje,  ilk kez bir savaşın su altında canlı mankenlerle anlatıldığı fotoğraflara sahip. Biz de değerli sanatçımız Demirtaş’ın bu çarpıcı eserlerini sizler için sergiliyoruz.  Nejdet Demirtaş’ın birbirinden değerli eserlerini, Duvardaki Sanat aracılığıyla bir ömür duvarlarınızda ölümsüzleştirebilirsiniz!


NEJDET DEMİRTAŞ HAKKINDA

1983'te amatör olarak fotoğrafçılığa başlayan Nejdet DEMİRTAŞ'ın fotoğraf ile olan hikayesi, 2000 yılında dalmaya başlaması ve su altı fotoğrafları çekmesiyle devam ediyor. O yıllarda yalnızca su altının canlı dünyasını fotoğraflayan Demirtaş, sonraları politik, toplumsal ve sosyal sorunları ele alan projeler oluşturup, su altı dünyasını ve politik fotoğraflarını aynı çatı altında buluşturmayı başarıyor.

Fotoğrafı, bir düşünceyi yansıtma biçimi olarak adlandıran Demirtaş, kendi deyimiyle; hayat ve dünya ile kurduğu bağdaki rahatsızlıklarını dile getirebilmek için fotoğrafın evrenselliğini kullanıyor.Sosyo politik konuları süreklilik içerisinde proje bazlı çalışarak su altı dünyasında fotoğrafa dönüştüren Nejdet Demirtaş, dünya çapında bunu gerçekleştiren tek fotoğrafçı diyebiliriz.

İlk sosyo politik su altı fotoğraf projesine Gezi Parkı eylemlerinde akıllara kazınan 'Kırmızılı Kadın'ın uyarlaması ile başlayan Demirtaş, bugüne kadar Madenciler, Çocuk Gelinler, Dardanel'in Çocukları, Kadına Şiddet, Teknolojik Tutsaklık gibi birbirinden değerli projelere imzasını atmıştır.

Duvar Kağıtları Sertifikalar

Yorum Yap

Siparişini vermiş olduğunuz ürünler en fazla 4 iş günü içerisinde hazırlanıp kargoya verilecektir.