Sıkça Sorulan Sorular

DUVARDAKİ SANAT

SIKÇA SORULAN SORULAR – SSS

 

Soru   1: Piyasayla kıyaslandığında DuvarKağıtları ve Kanvas Tablolar arasındaki kalite farkları nelerdir?Siparişimi verirken neden Duvardaki Sanat’ı seçmeliyim?

Cevap1: Mevcut pazardayaygın olarak satışa sunulan ürünler ham madde ve kullanılan baskı teknolojisiitibari ile insan sağlığını tehdit etmektedir. Ayrıca kullanım ömrü açısındanda avantajlı değillerdir. Duvardaki Sanat olarak kullandığımız hammadde vebaskı tekniği ile hem çevreye hem de insan sağlığına zararı olmayan yüksekkalite ürünler satmaktayız.???

 

Soru   2: Duvar Kağıdı’nın uygulaması kolay mı? Herhangi bir ustaya ihtiyaçduyarmıyım ?

 

Cevap 2: DuvarKağıdı uygulamasını dilerseniz kendiniz yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şeyalmış olduğunuz ürün üzerindeki uygulama adımlarını takip etmeniz. Adımlarıdoğru uyguladığınızda aslında ne kadar kolay ve eğlenceli olduğunugöreceksiniz.

 

 

Soru   3: Duvar Kağıtlarınız bebek ve çocuk odalarında güvenle kullanılabilir mi?

 

Cevap 3: Duvardaki Sanat bünyesinde sunulan tüm Duvar Kağıtları antibakteriyel çevre dostu kağıtlardan oluşup, GreenGuard sertifikalı lateks (su bazlı) baskı tekniği kullanılarak imaledilmektedir. Sağlıklı olması açısından her türlü yaş gruplarında güvenlekullanabilirsiniz.

 

Soru  4: Duvar Kağıdını sökmek/çıkarmak kolay mı?

 

Cevap 4: Duvar Kağıdı’nı çokkolay bir şekilde yüzeye hasar vermeden sökmeniz mümkün.

 

Soru    5: Duvar Kağıdı’nın temizliği ve bakımı nasılyapılmalı?

Cevap 5:Duvar Kağıdınızı temizlerken, beyazlatıcı (ağartıcı maddeler) kullanılmamalıdır. Ağırkimyasallar içermeyen sıvı sabunlar (tercihen en doğal temizleyici olan arap sabunu)önerilir. Olası kirlenmelerde kirliliğin yoğunlaşması beklenmeden sünger veyayumuşak bez kullanılarak hafifçe silinmelidir. Beyaz sabun ve suyu karıştırarakrahat rahat silebilirsiniz. Dış etkenlerden, darbelerden yıpranan parçalar, yenidenbaskı alınıp yapıştırma işlemi uygulanarak düzeltilebilir.

 

Soru    6: DuvarKağıdı seçerken duvarımın yapısında,hangi durumlara dikkat etmem gerekir?

 

Cevap 6:Duvar yüzeyinizin tamamen pürüzsüz ve temiz olmasıgerekmektedir. Yüzeyde herhangi bir yağ,kir olmamasına dikkat ediniz. Eğer duvarınızda saten alçı var ise her türlü Duvar Kağıdını seçebilir ve uygulayabilirsiniz.

 

Soru    7: Duvarımda saten boya veyasilikonlu boya var, Duvar Kağıdı olur mu?

Cevap 7:Duvar Kağıdı olur fakat duvar kağıdının tutunması ve duvar kağıdının tutkalının emişgücünü arttırmak için duvara 1 kat normal plastik boya uygulanmalıdır. Fakat dikkat edin “Silikonlu Plastik”kullanmayın! Ayrıca en çok yapılan hatalardan bir tanesi de Polizolan veya Dyobinder sürülmesidir. Duvarabu malzemeleri kullanmayın. Duvarın emiş gücü yok olur ve Duvar Kağıtları yapışmaz.

Soru    8: DuvarKağıdı yaparken kapı ve pencereaçık mı yoksa kapalı mı olmalı?

Cevap 8:Duvar Kağıdı yaparken kapı ve pencere (klima) mutlakakapalı tutulmalı ! yoksa duvar kağıtları düşer. Yavaş yavaş kendi halindekurumalı.

Soru    9: DuvarKağıtlarını yaptım fakat çok kötü birgörünüm, büzüşmeler ve ıslaklık var?

Cevap 9:Merak edecek bir şey yok Duvar Kağıdı’nın kuruması 2 - 24 Saat arasıdır kendiliğinden düzelecektir. Kapı vepencereyi açmayın...

Soru    10: DuvarKağıdı’nın kuruduğunu nasıl anlarım?

Cevap 10:Eğer Duvar Kağıdı ıslak ve nemligörünmüyorsa kurumuş demektir.. Havalandırmak için kapı ve pencereleriaçabilirsiniz.

Soru    11: Neden DUVAR KAĞIDI ?

 

Cevap 11: 

 DUVARLARINIZ BİRER SANAT ALANINA DÖNÜŞSÜN

BOYA ZAHMETİNDEN KURTULUN !

 

Boya paletlerinde karşılaşamayacağımız renkler, desenler vedokularla bezenmiş Duvar Kağıtları, sanat eseri gibi duvarlaryaratarak yaşanılan mekânlara estetik ve canlılık katıyor.

 

Duvar Kağıtları alışılagelmişstandart çiçeksi ve soyut desenler yerine sizi yansıtan özel Fotoğraflar,Dijital ortama aktarılmış Resimler ve tarafınızdan hazırlanmış Tasarımlar’ı daiçerisinde barındırarak çalışmalarınızı duvarlarınıza aktarmanızı sağlar.

 

Duvar Kağıdı tamamensağlıklıdır, malzeme yapısı gereği doğaldır, zararlı madde içermez. Kolaysökülebilir ve geri dönüşüm özelliği vardır.

Yapısı gereğiyaşam alanlarınızda ses ve ısı izolasyonuna katkı sağlar.

Mekânlarıngüçlü noktalarını ve üstün özelliklerini ortaya çıkartır.

Döşendiğimekânı aydınlatır, renk, canlılık ve ışık katar.

Zengin renk,desen ve doku seçenekleriyle yaşadığınız mekânlara kişiliğinizi vebeğenilerinizi yansıtmanızı sağlar, farklılık yaratır.

Kolayuygulanır, değiştirilebilir.

Kullanım ömrüuzundur, ekonomiktir.

Hijyeniktir,kir ve leke barındırmaz, duvarlarda küf oluşturmaz.

Kolaytemizlenir, beyazlatıcı maddeler – ağır kimyasallar içermeyen sıvı sabunlar ilesünger ve ya bez yardımı ile silinebilir, renkleri  solmaz – yıpranmaz.

 

Soru    12: “Duvar Kağıdı Uygulaması” için hangi araçlar gerekli?

Cevap 12:  Rulo, kova, yapıştırıcı ilaç,  plastik spatula, su terazisi, makas, metre,maket bıçağı, sünger gereklidir.

 

Soru   13: Duvar Kağıdı siparişlerinin teslimat süresi nedir?

Cevap 13:  Ürünleriniz en fazla 4 iş günü içerisinde hazırlanıpkargoya verilmektedir.

 

Soru   14: Duvar Kağıtları’nın evlere uygulanması konusunda hizmet veriyor musunuz?

 

Cevap 14: Duvardaki Sanat olarak direk vermişolduğumuz bir hizmetimiz yoktur. Talep etmeniz doğrultusunda İstanbulbölgesinde sizleri yönlendirebileceğimiz alanında uzman ekiplerimiz mevcuttur.

 

 

Soru    15: Duvar Kağıdı kışın uygulanır mı? 

Cevap 15: Duvar kağıtları tümyıl boyunca uygulanabilir. Dikkat edilmesi gereken uygulama alanında yüksek ısıdeğişimlerinin olmaması ve uygulama alanı ortam sıcaklığının 7-8 derece altınadüşmemesidir.

 

Soru   16: İthal Duvar Kağıdı ve yerli Duvar Kağıdı arasındaki fark nedir? 

 

Cevap  16: İthal duvar kağıdı vurgusu insanların kafasında herne kadar “kaliteli” algısı oluştursa da çoğu zaman yanıltıcı bir kelimeoyunudur. Genel anlamda ülkemizde bu konuda iyi bir hammadde üretimiolmadığından, kullanmış olduğumuz ürünlerin büyük bir kısmı ithal duvarkağıdından oluşmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken ise kağıdın özelliklerive menşeidir. Duvardaki Sanat olarak kullanmış olduğumuz ürünler İngiltere menşei olup 1.Sınıf kalite duvar kağıtlarıdır.

 

Soru   17: Hangi ülkenin DuvarKağıtları en iyidir? 

 

Cevap 17: Duvar kağıdısektöründe büyük markalar bulunmaktadır. Bunlar genellikle Amerika, Almanya,İtalya, İngiltere ve Çin markalarıdır. Bunlar onlarca yıldır duvar kağıdıüreten dünya markalarıdır.

 

 

Soru    18: Duvar Kağıdı yapmak için duvara astarsürmek gerekir mi? 

Cevap 18: Bu işin kuralıkaliteli işçiliktir. Kaba alçı sonrasında, saten alçı çekilmiş yüzeye zımparave astar sürüldükten sonra boya veya kağıt işlemi yapılabilir. Böyle bir zeminboyanmış ise üzerine duvar kağıdı yapıştırma işlemi yapılabilir. Sadecesentetik boyalar tiner kullanılarak seyreltilmiş yağlı boya gibi boyalarüzerine dönüşüm astarı sürmek ve duvar kağıdını o şekilde uygulamak daha iyibir sonuç verecektir.

 

Soru    19: Tavan için özel DuvarKağıdı varmıdır?

Cevap 19: Evet. Duvardaki Sanat tan almış olduğunuzürünleri uygun zemin hazırlığı yapıldıktan sonra tavana uygulamanızda herhangibir sakınca yoktur.


Diger sorularınız için: destek@duvardakisanat.com